Miks me ikkagi vajame eksperthinnangu tegemiseks küttesüsteemi kohta käivaid dokumente?

Päästeameti juhendi järgi ei ole vaja koos eksperthinnanguga esitada lisadokumente. Samas on meil eksperthinnangu väljastamiseks vaja alusdokumente, mille põhjal teie küttesüsteemi ohutust hinnata. Kütteseadme temperatuuri klassi või kamina võimsust on ilma dokumentideta üsna keeruline öelda.

Otsime vajalikud juhendid, sertifikaadid jne ise ülesse ning anname need hiljem ka teile üle.

Mõningad võimalikud ebameeldivused seoses eksperthinnangu koostamisega:

  1. Võimalikud ümberehitused. Konsultatsiooni käigus avastatakse mõni normide või seadustega vastuolus olev lahendus ning see tuleb positiivse eksperthinnangu saamiseks ümber teha. Tavaliselt on tegemist pisimuutusega nagu näiteks kaitseekraani paigaldamine kerise juurde või puhastusluukide paigaldamine korstnajalga. Samas võib ka juhtuda, et ümber tuleb mängida küttesüsteemi suitsulõõride lahendus, sest kaks küttekeha, mille väljuvate suitsugaaside temperatuurid on erinevad, ei tohi olla samas lõõris (näiteks keris ja kamin).
  1. Kaetud tööd. Kui eksperthinnangut on vaja ka korstnale ja korsten on kaetud erinevate materjalidega, siis võib olla vajalik konstruktsiooni osaline lahti võtmine, et meister saaks veenduda korstna ehituse tuleohutuses. Samuti võib olla vajalik tekitada juurdepääs läbiviikudele ehk siis sellele kohale, kust korsten läbi kahe korruse tuleb.